Komşu Kasap Burger

Komşu Kasap Burger

Daha önce ofise söyleyip çok beğenince, butik burgerci sevdamızla beraber mutlaka dükkanlarında da yememiz gerektiğini düşündüğümüz Komşu Kasap Burger…

Komşu Kasap Burger asıl 4. Levent çarşısında yer alıyor. Bir şube de Maslak’ta açtılar. Daha önce ofise sipariş verdiğimizde, öğle yoğunluğunda sıcak getirmeyi başarmışlardı ve bütün ofis bayılmıştık. Adrese siparişte bu kadar başarılı olan bir burgerci, kendi dükkanında kimbilir nasıl bir lezzet sunuyordur deyip, 4. Levent’teki dükkana gittik.

Öncelikle dükkanın kapalı alanı çok küçük. İçerde 3-4 masa var. Açık alanı ise gayet geniş. Ancak kışın elbet bu konu zor oluyordur. Maslak’taki yeri görmedik ama, muhtemelen bu konunun üstesinden orayı açarak geldiler.

Çalışanlar çok hızlı ve kibarlar. Oturur oturmaz masamız temizlendi ve menüyü getirdiler.

Menüde öyle karmaşık tarifler yok. Bütün ürünler net, yani burger içeriği kalabalık değil. Belli ki etlerine güveniyorlar ve eti ön plana çıkarıyorlar. Menüyü patatesli veya 1TL farkla soğan halkalı seçebiliyorsunuz. Böyle bir seçenek sunmaları güzel. Burgerlerin 150gr. ve 200gr. seçeneği var. Biz 150gr. olarak Komşu Burger menü ve Lokum Burger menü söyledik. Nasıl pişeceği de soruldu. İkisini de orta istedik.

Çok geçmeden de siparişlerimiz geldi…

Burgerlerimiz ikiye bölünmüş olarak geldi. Komşu Burger‘in içinde burger köftesi, dana bacon, cheddar peyniri ve domates var. Lokum Burger‘de ise 130gr. dana bonfile, cheddar peyniri ve fırınlanmış soğan var. Lokum Burger için etleri dükkanda gözünüzün önündeki dolapta, vakumlu poşetlerde dinlendiriyorlar. O görüntü zaten Lokum Burger söylemeniz için başlı başına bir sebep.

Orta pişmiş olmasını istememize rağmen ortayı biraz geçmişti. Yine de etin suyu hala içindeydi. Hamburgeri tuttuğunuzda kendini dışarı verişini görebiliyorsunuz. Et ise yumuşacıktı, gerçekten de lokum gibiydi. Gramajı biraz daha fazla olabilir. Cheddar peyniri de gayet güzel erimişti ve aromasını çok yerinde veriyordu. Keza fırınlanmış soğan miktarı da aynı şekil de yerindeydi. Bazı yerler gibi içerik bol görünsün diye malzemeyi doldurup, etin önüne geçmesinden sakınmışlar.

Komşu Kasap Burger
Lokum Burger

Burger köftesi de yine aynı şekilde ortayı biraz geçmiş geldi ama yine de çok lezzetliydi. Dışı çıtır çıtır, içi suluydu. 150gr. gramaj gayet yeterli. Bacon tadını pek yakalayamadık, sanki bir tık daha kalın olabilirdi.

Ekmekleri ise kendi yapımları. Çıtır çıtır ve havadar. Çok hamurla yormuyor yerken. Etin de önüne geçmiyor. Ekmek konusunda en iyilerden olduğunu söyleyebiliriz. Etin suyunu direkt emdiğini görebiliyorsunuz. Yan ürünlere gelince patatesleri gayet lezzetli, ancak soğan halkası dondurulmuş ürün. Keşke soğan halkasını da kendileri yapsalardı.

Komşu Kasap Burger
Komşu Burger

Lokum Burger patatesli menü 29TL, soğan halkalı menü 30TL. Komşu Burger ise patatesli menü 24TL, soğan halkalı menü 25TL. Biz burada 54TL ödedik. Fast food zincirlerini düşündüğümüzde kaliteli bir butik burgerci için fiyatları bizce gayet makul. Biz burayı kesinlikle tavsiye ederiz.

Komşu Kasap Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

(Visited 277 times, 1 visits today)

Leave a reply

Bumerang - Yazarkafe
Show Buttons
Hide Buttons